به گزارش واحد اطلاع رسانی آستان علوی دکتر مهدی الصمیدعی مفتی اهل سنت عراق به همراه شماری از روحانیون وسران عشایر اهل تسنن (از همرزمان نیروهای حشد شعبی در جبهه ضد داعش) به زیارت بارگاه مطهر علوی مشرف شدند و با جانشین تولیت آستان دیدار وگفتگو کردند.

حاج خالد شنون جانشین تولیت آستان علوی در رابطه با حضور این مهیمانان اظهار داشت: جمعی از روحانیون عزیز اهل تسنن واز شماری از سران عشایر به زیارت حرم مطهر علوی مشرف شدند وطی حضور در نجف اشرف با برخی از مراجع عظام دیدار داشتند. طی این دیدارها پیرامون ضرورت ایجاد دوستی وهمبستگی بین تمامی ادیان ومذاهب گفتگو کردیم و بر طرح دیدگاه ها وتبادل نظرات بین تمامی افراد جامعه به ویژه در شهر نجف اشرف تاکید شد وپیرامون بازسازی مناطق جنگ زده و همکاری با دیوان اوقاف اهل تسنن در این زمینه به تبادل نظر پرداختیم.

در ادامه عامر البیاتی سخنگوی دار الافتاء عراق طى مصاحبه اى با واحد اطلاع رسانى آستان اظهار داشت: به لطف پروردگار امروز در شهر نجف در پیشگاه پسر عموی رسول خدا وهمسر حضرت فاطمه, حضرت علی (ع) هستیم واز درگاه الهی خواهانیم که پاداش زیارت این مکان مطهر را در نامه اعمالمان درج نماید وبه ما توفیق همکاری در راستای نیکی وتقوی عنایت بفرماید تا مصداق آیه (انما المومنون اخوه) باشیم.

وی افزود: زیارت امروز ما و حضورمان در نجف اشرف در صفحات تاریخ دار الافتاء به يادگار خواهد ماند. جناب دکتر شیخ مهدی احمد الصمیدعی که از سلاله پیامبر می باشد بعنوان سرپرست این هیأت بوده وامروز به همراه ايشان در اين روز جاودان و به يادماندنى در زندگی خود به زیارت جدش حضرت علی آمدیم. از خداوند منان می طلبیم که همبستگی موجود بین همه ما عمیق تر باشد و همگی به سوی یک هدف مشترک پیش رویم.  

سخنگوی دارالافتاء عراق در ادامه گفت: امروز جهت دیدار و مشورت با مراجع نجف اشرف به این شهر آمدیم وطی دیدار با ایشان پیرامون مسائل مختلف ملی وایجاد همکاری مشترک وهمبستگی بین امت اسلام و تمامی افراد ملت عراق به تبادل نظر پرداختیم.

البیاتی خاطر نشان کرد: ما در میان اهل تسنن از اهل حل وعقد هستیم ودیدگاه دارالافتاء عراق كه هميشه گفتمانی میانه رو و معتدلی در پیش گرفته بین همگی قابل قبول ومورد احترام همه است و از خداوند متعال در این زمینه توفیق را مسالت می کنیم.

وی در ادامه گفت: امروز شخصیتهای برجسته ای از جامعه اهل سنت عراق به زیارت حرم علوی آمدند. در میان ایشان روحانیون و سخنرانان برجسته وائمه مساجد و همچنین سران قبایل سنی همپیمان با نیروهای حشد الشعبی در جبهه ضد داعش حضور دارند که در کنار برادران رزمنده خود جان ومال خود را فدای میهن وپرچم الله اکبر کردند. سران عشایر حاضر در این جلسه جملگی با سایر افراد ملت عراق اعلام همبستگی می کنند وهیچکس به تجزیه خاک عراق رضایت نمی دهد.

گفتنی است میهمانان آستان طی ساعات حضور خود در حرم مطهر از پروژه های عمرانی آستان بازدید کردند